O mnie

Jestem twórczynią marki Mandala Art Sabina Dziedzic, z wykształcenia inżynierem, arteterapeutą z uprawnieniami pedagogicznymi, instruktorem terapii ekspresyjnych, autorką pracy dyplomowej pt. „Mandala jako działanie arteterapeutyczne” pod kierunek Prof. Wiesława Karolaka, prowadzącą autorskie warsztaty „Mandala – podróż w głąb siebie”. Ponadto jestem Wiceprezesem Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie. Od 2021r. moje mandale można oglądać kilka razy w roku na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Prywatnie jestem mamą 8 letniej Gabrysi, która w wolnym czasie również tworzy mandale i pomaga mi w tworzeniu warsztatów plastycznych z elementami arteterapeutycznymi. Swoje mandale tworzę w Krakowie gdzie mieszkam. Prowadzę zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci w wieku szkolnym. 

Tworzeniem mandali zajmuje się od grudnia 2016 r. Moja pasja narodziła się w momencie kiedy przeżywałam duży kryzys zdrowotny w tym trudności z poruszaniem. Wtedy malowanie mandali stało się dla mnie formą autoterapii. Zapoczątkowało to nowy etap w moim życiu i wyznaczyło cel życiowy. Z zawodu jestem inżynierem i pewnie stąd moje zamiłowania do kształtów geometrycznych, precyzji i symetrii. Ponadto mam korzenia ormiańskie więc miłość do ornamentów mam we krwi. Tworzenie mandali wskazało mi nową drogę do pracy z drugim człowiekiem i tak na przestrzeni ostatnich lat zrobiłam instruktora terapii ekspresyjnych, studia z arteterapii i z przygotowania pedagogicznego oraz liczne kursy z dziedziny rozwoju osobistego.

Mandale zaczynałam od rysowania kredkami na papierze, potem farbami na drewnie kolejno na płótnie. Najbardziej lubię malować na okrągłych podobraziach. Stosuję technikę mieszaną: farby, pastele, markery, kamienie, śruby, brokaty, glinę etc. Bardzo rzadko zdarza się, że mam plan co namaluje, zazwyczaj siadam z jakimś zamysłem a na końcu okazuje się, że powstało zupełnie coś innego. Nauczyłam się temu po prostu poddawać. Tworzę z ciała, z wnętrza, intuicyjnie. Maluję to co czuję na dany moment. Przez pierwszy okres tworzenia mandala służyła mi wyłączeni do autoterapii. Z czasem zaczęłam również tworzyć mandale z intencją zamawiającego. Lubię również sztukę użytkową i tak moje mandale powstają na taboretach, stolikach, szkatułkach, podkładkach pod kubki i innych.

Arteterapia w moim życiu

 • Co oferuję ?

  - mandale z Twoją intencją dla Ciebie lub dla Twoich bliskich 

  - gotowe mandale, które być może zostały stworzone dla Ciebie 

  - warsztaty grupowe i indywidualne 

  ......................................

 • Co to jest Mandala?

  Mandala ma kształt doskonały jakim jest koło. Jest słowem pochodzącym ze starego hinduskiego języka – sanskrytu – i w tłumaczeniu oznacza koło, cały świat, centrum, koło życia. Koła należą do najstarszych z symboli geometrycznych i zwykle reprezentują jedność, całość i nieskończoność...

Facebook