Klub Kazimierz, Kraków 2022

 • Sabina Dziedzic i Dariusz Łanocha Kluba Kazimierz
  Sabina Dziedzic i Dariusz Łanocha Kluba Kazimierz
 • Sabina Dziedzic Wystawa Mandala podróż do siebie
  Sabina Dziedzic Wystawa Mandala podróż do siebie
 • wystawa mandala droga do siebie
  wystawa mandala droga do siebie
 • Sabina Dziedzic Mandala Podróż do siebie
  Sabina Dziedzic Mandala Podróż do siebie
 • Mandala Sabina Dziedzic
  Mandala Sabina Dziedzic
Na wystawie „Mandala podróż do siebie” prezentowane są mandale tworzone w czasie największych zmian wewnętrznych i zewnętrznych w moim życiu. Każda mandala to opowieść, emocje, wewnętrzny dialog, odpowiedź na otaczającą rzeczywistość. To kolejny etap na ścieżce rozwoju i poszerzenia samoświadomości.
Pasja malowania mandali narodziła się 5 lat temu, w momencie, kiedy przeżywałam kryzys zdrowotny. Tworzenie mandali stało się dla mnie formą autoterapii a z czasem symbolem mojej transformacji.
Patrząc z perspektywy czasu pomimo, że ten moment w którym zaczęłam tworzyć był dla mnie bardzo ciężki to w ostateczności okazał się początkiem nowego etapu w życiu. Od zawsze interesowała mnie szeroko pojęta psychologia, rozwój osobisty, ale również zagadnienia z zakresu duchowości, kultura i tradycja, wszystko co służy człowiekowi w sposób bezpośredni i pośredni.
Szukałam czegoś gdzie będę mogła wykorzystać swoje umiejętności społeczno-psychologiczne, intuicję, wiedzę, kreatywność. Coś gdzie będę mogła połączyć serce z rozumem, kompetencje techniczne z niesieniem pomocy innym ludziom. I tak trafiłam na warsztaty z terapii ekspresyjnych i już wiedziałam, że to jest to "MOJE". To jest to, czego szukałam przez całe swoje życie. Poczułam gdzieś w środku spełnienie, że wreszcie wiem co chcę robić w życiu tak z serca a nie z umysłu. Stworzyłam fuzję, połączyłam wszystko w sobie i stąd wyszło połączenie malowania mandali z terapiami ekspresyjnymi, prowadzaniem warsztatów grupowych i indywidualnych. Oczywiście zajęło mi to kilka lat i cały czas doszkalam się w tym kierunku, szukam nowych pomysłów. Kluczowa była również w tym terapia własna.
Z wykształcenia jestem inżynierem, arteterapeutą z uprawnieniami pedagogicznymi, instruktorem terapii ekspresyjnych, prowadzącą autorskie warsztaty Mandala – podróż w głąb siebie. Twórczynią pracowni Mandala Art Sabina Dziedzic.
Stworzyłam autorskie warsztaty „Mandala – podróż w głąb siebie”, które łączą w spójny sposób różne elementy terapii poprzez sztukę, psychologii, spotkania się ze swoimi emocjami, z wewnętrznym dzieckiem ,wydobycia z siebie kreatywności. Zawsze mówię, że moje warsztaty mają artystyczno-terapeutyczny charakter. I to jest ich największy walor.
Co to jest mandala i co nam daje jej tworzenie?
Mandala – koło - najdoskonalsza figura geometryczna, skupia to co jest we wnętrzu, kieruje uwagę do środka.
Daje wyciszenie, poczucie bezpieczeństwa, zmusza do koncentracji, a dzięki temu prowadzi do spokoju, odnalezienia wewnętrznej harmonii.
Tworzenie mandali jest też rodzajem zabawy, którą można wykonywać bez określnego celu.
Dla mnie mandala jest dialogiem z samym sobą, momentem, kiedy mogę się zatrzymać i być tu i teraz, narzędziem arteterapeutycznym, pięknem, które mogę dać drugiemu człowiekowi.
Wystawy w których brałam udział:
1. Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie – wystawa indywidualna pt.” Natura moją inspiracją. Mandale Sabiny Dziedzic”
2. Urząd Miasta Krakowa wystawa zbiorowa pt. „Pasje, pomysły, przemyślenia”
3. Kawiarnia Efemeria - wystawa zbiorowa pt. „Energetyczna moc twórczości”
4. Klub Kazimierz wystawa zbiorowa pt. „Tak widzę świat”
5. Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie – wystawa zbiorowa pt. „Inspiracje”
 
Filmiki z wystawy:
 
 
 
 
 
Facebook